מה זה אומר 'ישות בינאריות'?

heart and mind

במאמרים הקודמים, שעסקו בטיפוסים לפי העיצוב האנושי, סקרנו את האמירה 'הכל אנרגיה' ובחנו את השדות האנרגטיים שעוטפים אותנו.

אנחנו מתקדמים אל החלקים השני והשלישי מבין החמישה שציינתי – ההבנה שכולנו ישויות בינאריות.

  1. הכל אנרגיה
  2. אנחנו ישויות בינאריות
  3. המיינד הוא לא הסמכות לקבלת החלטות
  4. אסטרטגיה וסמכות הן הדבר החשוב ביותר. כל השאר "ממתקים למיינד"
  5. העיצוב האנושי הוא כלי לקבלת החלטות

 

מה זה אומר 'ישות בינאריות'?

אחד הדברים המופלאים ביותר בעיני שמביא לנו העיצוב האנושי, היא החשיפה של החלקים הלא מודעים שלנו, והיכולת להתבונן בהם, לחקור אותם, להתנסות ואפילו להבין אותם לעומק.

אין ידע אחר (בכל אופן כזה שאני מכירה) שמאפשר גישה כל כך מדוייקת למידע הזה. יש תורות פילוסופיות, יש עבודה עם תת-המודע וכו', אבל גישה ישירה לשדה האנרגטי ולגוף שלנו – אני לא מכירה.

המילה בינארי מתייחסת לשיטת ספירה שבה יש רק שתי ספרות, אחת ואפס. כך למשל כותבים תוכנות מחשב. כלומר, יש רק שני ערכים אפשריים שבעזרת השילובים השונים ביניהם יוצרים שפה מורכבת ועמוקה (00001000, 00001001, 10001100 וכו' – תבינו שיש אינסוף אפשרויות).

כך גם העיצוב האנושי פועל.

הוא חושף בפנינו את שני החלקים שמרכיבים אותנו – האישיות והדיזיין, המודע והלא-מודע, ובכך מאפשר לנו להגיע לעומקים ששום ידע אחר לא מגיע אליהם.

במאמר הראשון שפרסמתי התייחסתי לחשיבות הדואליות במבנה האנושי. אם עדיין לא קראתםן, כדאי להקדיש כמה דקות.

היום אתייחס לסעיף 2, ונבין גם את הקשר הגבוה שלו לאמת השלישית ברשימה שלי: 'המיינד הוא לא הסמכות', ולהתנהלות העסקית שלנו.

תסתכלו על המפה שלכם או על המפה המצורפת (זו המפה שלי).

אתם רואים את הבודיגרף (הדמות במרכז) ומשני הצדדים עמודות עם סימנים ומספרים. ניכנס אליהם בשלב הרבה יותר מאוחר של החקירה שלנו, אבל כרגע אני רוצה להתעכב על מה זה אומר.

כפי שכולכם יודעים, המפה שלנו מורכבת מתאריך, שעה ומקום הלידה שלנו. כלומר – זה החלק של האסטרולוגיה בעיצוב האנושי. הידע מכיל בתוכו גם מידעים מתוך האי-צ'ינג, הצ'קרות, הקבלה, הפיזיקה הקוונטית, הכימיה והביולוגיה. אבל לא לשם כך התכנסנו כאן 🙂 אנחנו כאן כדי להבין מה זה אומר תכל'ס, נכון?

אז מה שזה אומר זה שברגע הלידה קיבלנו "הטבעה" שמייצגת את מערך הכוכבים במערכת השמש, המערכת המשפיעה עלינו ביותר. אתם יכולים לראות את הסימנים של הכוכבים השונים ליד המספרים. אותה "הטבעה" יצרה את מה שאנחנו מכנים "האישיות" שלנו. המחשבות, הדרך בה אנו רואים, שומעים, מריחים, חווים וחשים דברים. אותה אישיות מיוצגת בעמודה הימנית, בצבע השחור. הידע העסקי/מקצועי של העיצוב האנושי נותן לכל כוכב משמעות. אשתף את זה בהמשך.

כדי לפשט את זה אומר שהמוח שלנו עד הלידה הוא רק עוד איבר, כמו מערכת העיכול, הלבלב או הכבד. ורק ברגע שאנחנו נולדים הוא מתחיל לקלוט את כל הריחות, הקולות, האורות, החוויות בסביבתנו.

כלומר – כל המידע שהמוח שלנו קולט מגיע מבחוץ, מסמכויות חיצוניות! יש לו כמובן תפקיד חשוב מאד. בלעדיו לא היינו מתפתחים אבולוציונית, אבל הוא לא הכלי לקבלת החלטות שלנו. אי אפשר לסמוך עליו בקבלת ההחלטות, מכיוון שהוא תמיד מותנה, ויודע רק את מה שהוא כבר יודע. הוא מחובר רק לעבר ולהווה, אבל לא לתכנית הגדולה, לעתיד שלנו. הוא תמיד יעשה מה שהוא (כלומר – הסביבה החיצונית) חושב שצריך לעשות, שראוי לעשות, שחייבים לעשות מתוך החינוך, האמונות, ההרגלים, הפחדים שהוא אימץ.

אז בטח תשאלו: אם המיינד הוא לא הסמכות לקבלת החלטות – איך אנחנו אמורים לקבל החלטות לפי העיצוב האנושי?

יופי, אני שמחה ששאלתם 😉

כאן אנחנו פוגשים את החלק השני שלנו, את החלק הלא מודע (אל תתבלבלו עם תת המודע של המוח) שמיוצג בעמודה השמאלית האדומה. כדי להסביר את זה אפשט את הסיפור:

יש זרע וביצית. הם נפגשים. הגוף שלנו מתחיל להיווצר. הגוף הזה מלווה אותנו משלב היצירה ועד המוות. תבינו, בשום שלב אין לנו שליטה לאן תא מסויים הולך – למוח, ללבלב או לריאות, אין לנו שליטה מתי הוא מתפצל, אין לנו שליטה מתי הוא מסיים את חייו ומתחלף בתא חדש… כל זה קורה באופן אוטונומי לחלוטין ומתחיל ברגע שאנחנו נוצרים.

אתם יודעים, גיליתי עם הזמן שלאנשים ממש קל לקבל את העובדה שההיסטוריה, העבר שלהם, הוריהם והורי הוריהם מרכיבים את הדי.אן.איי שלהם. איכשהו זה ברור, ואפילו מוכח מחקרית (ביהדות מדברים על 7 דורות). אבל משום מה לרוב האנשים יש קושי להבין שבגוף שלנו יש גם את העתיד שלנו. שלכל תא ותא בגוף מוצמד ג'י.פי.אס קטן שיודע לאותת לנו בכל רגע האם אנחנו על המסלול או סטינו ממנו. הגוף לא מדבר כמו המיינד, במילים, אלא בתחושות, ברגשות, בהרגשות, במחנק בגרון, שערות סומרות, דפיקות לב מוגברות, זיעה בכפות הידיים, פרפרים בבטן… הבנתם.

אז מה שקורה זה שיש שני חלקים,

כל אחד מהם נוצר בטיימינג שונה לחלוטין,

והם "נאלצים" לחיות אחד עם השני, כי אנחנו לא יכולים להיות גוף בלי תודעה וגם לא תודעה בלי גוף – בכל אופן לא על פני הכדור הזה.

וכמו שאתם רואים במפה, הם שני קווים מקבילים שלעולם לא נפגשים!

לכל אחד מהם אג'נדה משלו, הסתכלות שונה על העולם, על החיים, על תהליכי קבלת ההחלטות שלנו, על מי אנחנו, למה אנחנו, איך אנחנו וכו'. הם 1 או 0.

בחוויה שלי, תפקיד העל שלנו בעולם הזה הוא לגרום לשני החלקים הללו לחיות בשלום אחד עם השני. תארו לעצמכם איזה עונג, סיפוק, שלווה, הצלחה אנחנו חווים כשהגוף והמחשבות שלנו מסונכרנים… הרמוניה!

כלומר, יש סדר! הגוף לוקח אותנו מנקודה לנקודה, לפי התחושה של מה מסקרן, מרגש, בריא, מעניין, בטוח ומחובר לכיוון שלנו. ואז, המיינד מתגייס לעזור לנו למקסם את הסיטואציה. לשאול, לנתח, לחקור, לסכם, ליצור ואפילו לדמיין. קודם הג'י.פי.אס שהוא הגוף, ואחריו המחשבות שיודעות לחשוב, לארגן ולעשות סדר. 

ועכשיו, כשהכרנו קצת את החוויה הבינארית של בני האדם, אנחנו יכולים להתחיל לחקור היכן זה פוגש אותנו בחיים ובעסק?

איך אתם חווים את הדילמה הבינארית/דואליסטית בהתנהלות העסקית / מקצועית שלכם? היכן הראש משתלט לכם על העשייה? היכן אתם קשובים לגוף, ללב, לבטן?

למי שמכיר את העיצוב האנושי רק אומר שעוד נעסוק בסמכויות בהמשך. כרגע אנחנו רק מתבוננים על הדילמה הבינארית/דואליסטית של החיים ועל הביטוי שלה בהגשמה המקצועית.

מוזמנים לשתף:

מוזמנים ליצור איתי קשר