סדרת האהבה #7 – שער 25: מה הקשר בין תום ואהבה?

25

רוחניות היא מילה ממש גדולה. אנו פוגשים אותה רק פעמיים באופן ישיר ומובהק במפה: בשער 55 שנקרא שער הרוחניות Spirit, ודרך שער 25 שעוסק ברוחניות של העצמי The Spirit of the Self.

בכל פעם שאני מעמיקה באיזשהו נושא בעיצוב האנושי, אני מחייכת אל עצמי יש לנו, לי, צורך לפשט את הדברים, כלומר לחפש את הדרך להפוך אותם לפשוטים, כדי שיהיו כמה שפחות מסובכים להבנה. אבל העיצוב האנושי לא עושה לנו חיים קלים. להיפך, הוא מראה לנו את המורכבות האינסופית שקיימת בנו, את העומקים, הגוונים והניואנסים, שבכל פעם מחדש גורמים לי לרצות להעמיק עוד קצת, ולהכיר עוד קצת מהחוכמה המופלאה שהוא מביא.

שער 25 נקרא שער התמימות Innocence, ועוסק באחת מארבע תכונות האהבה במרכז הזהות, הכיוון והאהבה: אהבה אוניברסלית.

אנשים עם השער הזה חיים ברמה גבוהה של Trust. הם מרגישים פעמים רבות בשירות של משהו גדול מהם, ויש להם יכולת לבטוח באהבה על כל צורותיה וגווניה.

הכינוי האהוב עלי ביותר לשער הזה הוא: הלוחם הרוחני.

זוהי אנרגיה שמאפשרת לפגוש את החיים גם במקומות המאתגרים ואף המזעזעים ביותר שלהם, ועדיין להגיע מוארים ומוכנים, לנחות על שתי הרגליים ולצאת מהסיטואציה בתחושת ניצחון, בזכות ההישרדות הרוחנית שמעשירה גם את רוחם של הסובבים.

ההוויה הזו חיה עם תחושה מלאה של פליאה ואהבה אוניברסלית ללא תנאי. רק אל תתבלבלו – זו אהבה לא ליקום, אלא ביקום. אדם עם שער 25 יכול לאהוב את החפצים שלו (מכונית, גיטרה, אוסף) ואת החברים שלו, כמו את אשתו וילדיו. זוהי גישה לא אישית לאהבה. אבל אם הוא רוצה לאהוב מישהו מסוים, או אם הוא נדרש להראות רגשות, הקשר עלול לקפוא לחלוטין. הוא לא יבין למה האדם שמולו לא מרגיש את האהבה שלו, או מדוע לא חווים אותו כאדם אוהב. אנו רגילים לפרש אהבה כמשהו מאד אישי, סובייקטיבי, אינדבידואלי. זה לא המצב וגם לא האנרגיה של שער 25, שפשוט אוהב את הכל ואת כולם במידה שווה.

מדובר באנשים עם רוח עצמאית מאד. זהו הערוץ היחיד שבו יש קשר בין השבט חסר הזהות האישית, אותו מייצג מרכז הלב-אגו, אל מרכז הזהות (G center). כאן לאינדיבידואל יש יכולת להשפיע על השבט, או לחנוך אותו דרך התנסויות חדשות.

אנשי שער 25 מחברים אחרים אל האמת שלהם, באמצעות קבלה תמימה ללא תנאי של האינדיבידואליות של כל אחד, ללא קשר לנסיבות.

מאנשים עם שער 25 בוקע אור של אהבה אחת, חובקת כל, ללא תנאים. הם מסוגלים להזדהות עמוקות עם כל היצורים החיים, ובו בזמן אין להם צורך לתת עדיפות למישהו, להיות בעל מושא אהבה ספציפי.

אנשים עם שער 25 מחפשים התרגשות בוערת, מעוררת ואמיצה מהצד של שער 51. יחד עם 51 הם נחשפים לאתגרי חיים, מתגברים על הפחדים מהשונה ביניהם, ופותחים את הלב והנשמה לקבל את מה שיש בכל תנאי. שם הם עוברים 'חניכה', לעיתים דרך "שוק", זעזוע, טלטלה כלשהי שגורמת להם להתמקד במה שבאמת חשוב בחייהם.

החיים מניעים אנשים כאלה לזרוק את כל מה שמיותר, להסיר את כל המסכות ולהתבטא מתוך טבעם האמיתי ב-100%. כל אתגר חדש רק מעמיק את הקבלה שלהם עם מה שיש. זה נראה יותר כמו תמימות של אדם חכם מאשר תמימות של תינוק שלא מבין.

ברוח העצמית של השער, זוהי אהבה חיה ללא גבולות ותנאים, ואף ללא שיפוטיות. עבורם, ניתן לאהוב פרח באופן עמוק כמו לאהוב אדם. אהבה טרנסנדנטלית, אוניברסלית עשויה להיראות קרה או מנותקת למישהו אחר, מכיוון שאין לה אוריינטציה אישית, אבל עבור שער 25, כל היצורים החיים ראויים לאהבה באותה מידה.

כמה מילים אישיות על השער הזה…

לאחר מילדיי יש את כל מסלול המירכוז האינדבידואלי (ערוצים 51-25 ו-10-34). זה הופך אותו לאדם מאד מיוחד, אבל לא תמיד פשוט או מובן לסובבים אותו. הצורך שלו לזעזע כדי לשנות, הצורך ללכת עם השכנוע הפנימי שלו, הצורך להיות בהקשבה אותנטית למה שמדויק עבורו, לא תמיד הופך את החיים שלו ליותר קלים.. לא תמיד אנשים מרגישים נוח להיות באנרגיה כל כך עוצמתית, שמאתגרת אותם כל הזמן לחקור את עצמם.

פעם, אמרתי לו שאני מקווה שהוא באמת אוהב אותנו והוא ממש הופתע מהאמירה הזו, מכיוון שמבחינתו ברור שהוא אוהב אותנו. לא תמיד קל להרגיש את זה. התוצאה היא שאנחנו אומרים את זה די הרבה במשפחה. אומרים שאוהבים. כי לפעמים זה לא מובן מאליו. שום דבר לא מובן מאליו עם אנשים כל כך עוצמתיים, שיש להם תפקיד כל כך גבוה בעולם, והם עדיין בדרך אליו (4/6 בן 30 וקצת).

מכירים את שער 25? מופיע במפה שלכם? פגשתן מישהו עם השער/הערוץ הזה?

מוזמנים לשתף:

מוזמנים ליצור איתי קשר