סדרת האהבה #4 – שער 7: את מי אני מנהיג.ה?

7

כל מנהיגות מתחילה ממנהיגות אישית. זוהי נקודת המוצא שלי לשער הזה, ולכל עולם ההשפעה, הליווי, הטיפול וההגשמה. אם לא ננהיג את עצמנו – לא נוכל להנהיג אחרים.

"איכותו של המנהיג משתקפת בסטנדרטים שהוא מציב לעצמו" (ריי קרוק, מק'דונלדס)

שער 7 נקרא המנהיג The Leader

השאלה המרתקת בעיני היא למה שער של מנהיגות ממוקם במרכז האהבה? או:

מה הקשר בין אהבה למנהיגות?

הקשר לא מובן מאליו, ונדרשת היכרות עם תפיסת העיצוב האנושי כדי להבין אותו. אם קראתם את המאמרים הקודמים בסדרת האהבה, סביר להניח שאתם כבר מבינים, כי מנהיגות עוסקת ביכולת שלנו לכוון את עצמנו ולכוון אחרים, ורק כשאנחנו בכיוון המתאים נחוש את האהבה.

לפעמים, כשחושבים על אהבה, מתייחסים אליה כמו אל משהו אחד, רובד אחד של רגשות. אבל האהבה הרבה יותר מורכבת מכך. היא פוגשת אותנו במצבים שונים בחיים, כל פעם באופן שונה. זה יכול להיות מול נוצה שמעופפת ברוח, מול תינוק שמחייך, מול המראה (לברי המזל שבינינו), עם אנשים שעושים לנו טוב בלב, מול שקיעה מרהיבה ואפילו בזמן של כתיבת פוסט עם רעיון שמדליק אותנו.

האהבה גם משתנה עם הזמן, בדיוק כפי שאנחנו משתנים. מכיוון שהיא עונה על צורך הישרדותי בסיסי (כפי שכתבתי במאמר השני בסדרה), ייתכן שהצרכים שלנו ישתנו, או שנמצא דרכים אחרות למלא אותם.

אז מהי בעצם מנהיגות אישית או מנהיגות עצמית?

זה אומר Walk the Talk. לדעת מה אני רוצה ולאן אני שואף להגיע. ולהבין את ההשפעה שיש לי על אחרים בדרך לשם. האנרגיה כאן היא אנרגיה של שיתופי פעולה בין המנהיג למי שבוחר בו (או למי שהוא שולט עליו). זוהי אנרגיה שמשדרת: אני מחליטה. אני בוחרת.

שער 7 עוסק בצורות שונות של מנהיגות. יש את המנהיג המנהלן, זה ששולט בביורוקרטיה, מבין פוליטיקה ומתנהל בקלות עם אדמיניסטרציה, יש את המנהל הגנרל, זה שמוביל לקרב ולא מוכן שיערערו על דבריו, יש את המנהיג האנרכיסט שרוצה לשנות את העולם ויש את המנהיג הדמוקרטי, שצומח מתוכנו וממתין שיבחרו בו להוביל.

בכל אחד מאיתנו נמצאים הפוטנציאלים של כל סוגי המנהיגות, אבל הדרך היחידה לפעול כמנהיגים בעולם היא מתוך הקשבה לאסטרטגיה ולסמכות שלנו בכל מצב של דילמה או קבלת החלטות.

ההנהגה של שער 7 מבוססת על תוכנית הגיונית המכוונת כלפי העתיד.

מרכז G עוסק בזהות וכיוון. המנהיג מראה לנו את הדרך, עוזר לנו להתכונן אל העתיד, כדי שנבחר בכיוון המדויק עבורנו. בלי מנהיגים שיראו לנו דרך, רובנו נרגיש אבודים. גם רא, שהביא את הידע של העיצוב האנושי, הוא סוג של מנהיג שהראה לנו איך לפעול כדי לחיות חיים טובים יותר.

לא סתם שער 7 הוא חלק מהמעגל הקולקטיבי, זה שעוסק במוסדות וארגונים, שרוצה לשתף כדי להפוך את העולם ליותר טוב. הוא לא קשור לתמיכה או להשראה' אלא ממש לשינוי שאנו רוצים להנהיג בעולם.

וכל שינוי מתחיל מבפנים.

לכן, האהבה היא פועל יוצא של מנהיגות אישית, כזו שמכוונת אותנו אל המקומות, האנשים וההזדמנויות המתאימים עבורנו. בלי כל אלה לא נחווה אהבה. להיפך, ברוב המקרים נחווה אבדן כיוון, ניתוק מעצמנו ומתחושת הזהות שלנו. רק אחרי שאנו מנהיגים את עצמנו, נוכל להיבחר על ידי אחרים ולהנהיג גם אותם.

השער המשלים שלו הוא 31 – שער ההשפעה שנמצא במרכז הגרון. כלומר – ללא החיבור לגרון שעוסק ביכולת לבטא ולפעול, נוכל להיות מנהיגים, אבל לא בהכרח הדמות שמשפיעה ישירות על הקולקטיב. לפעמים ההנהגה שלנו תהיה "מאחורי הקלעים", דרך דמות שלה אנו מייעצים שנמצאת בעין הציבור.

אשתף כאן שלי יש את שער 31 במפה (בלא מודע). יחד עם ה-4 הלא מודע בפרופיל שלי (2/4), הגוף שלי מאד רוצה ליצור השפעה. אבל ללא הנוכחות של שער 7, אני עלולה למצוא עצמי "מדברת לאוויר", ולא מצליחה ליצור את התנועה שמובילה שינוי.

לכן, הקשבה לאסטרטגיה ולסמכות יאפשרו לי לדעת מתי להשתלב במשהו ולהשפיע באופן שיהיה מדויק עבורי, בדיוק כמו מה שאני מנסה לעשות במאמרים ובאתר הזה

ועכשיו תורכםן.

למי יש את שער 7 (או אולי 31) במפה?

למי יש את כל ערוץ המנהיגות 7-31 Leadership?

מוזמנים לשתף:

מוזמנים ליצור איתי קשר