סדרת האהבה #3 – שער 2: הרחם שמגדל אותנו

2

שער 2 מייצג את התגובתיות שלנו, שהיא תמיד(!) הבסיס לכל פעולה. כמו שרא אמר: אף טיפוס לא מעוצב ליזום. כולנו בסוגים שונים של תגובתיות – לאנשים, לאירועים, לקוסמוס, לסמכות, להזמנות, לסביבה, לתדרים ולאנרגיה.

עכשיו, תחשבו על זה שהגוף שלנו הוא כלי רכב מפואר ומשוכלל, ויש בו נהג שמעוצב רק להגיב. הוא לא באמת יודע לאן הוא אמור לנסוע. אין לו נקודת ציון של סוף הדרך. הוא נע ממקום למקום בהתאם לנסיבות, לצרכים המשתנים, לרצונות שמופעלים עליו.

יש לו GPS שיודע לכוון אותו כדי לא ללכת לאיבוד בין נקודה לנקודה, אבל יכולת הניווט שלו מתממשת רק כאשר הוא מגיב (גנרטור-בנאי), נע מתוך השראה (מניפסטור-יזם), נענה להזמנה (פרוג'קטור -יועץ) או מתבונן ודוגם את הסביבה (רפלקטור מעריך).

כמו רחם, רספטיבי לחלוטין למה שחודר אליו, ואז מטפח, מזין, מגן, מאפשר – כך גם שער 2. ואם זו לא אהבה – מהי אהבה?

שער 2 מעוצב להגיב למה שמגיע אלינו, לבחור האם לומר לזה "כן" או "לא" (כי רק הוא יודע אם זה חלק מהכיוון שלנו בחיים), ולשאת אותנו בשלווה בדרכנו.

חוויית האהבה של שער 2 כל כך טבעית, אינטואיטיבית, אינסטינקטיבית ומחוברת למי שאנחנו, כבני אדם שגדלו ברחם אימם, עד שאנחנו לא עוצרים לקלוט את יכולת ההכלה המופלאה שלו, כמו גם את היכולת שלו לסנן, להרחיק ולחסום גורמים זרים שעלולים לפגוע בנו או להרחיק אותנו מחוויית האהבה העצמית או הקוסמית.

שער 2 נקרא שער הנהג The Driver אבל אל תטעו לרגע! הוא אמנם מחזיק בהגה, אבל הוא פועל מתוך הקשבה עמוקה ל GPS הפנימי שמכוון אותו. ברגע שהוא יסטה מ"התכנית" (כלומר מהאסטרטגיה והסמכות) הוא יאבד כיוון, ירגיש אבוד ויגרום לנו לסטות מהדרך. הסטייה הזו מרחיקה אותנו מתחושת הזהות, מהכיוון המדויק עבורנו ומכאן גם מהיכולת שלנו להיות באהבה!

שער 2 נקרא גם שער החזון. הוא זה שיכול להעצים אחרים עם תחושה פנימית של חזון והכוונה, לחבר אותם אל המשאבים שהם צריכים ולתמוך במאמציהם היצירתיים. עם זאת, לא מדובר בשער אקטיבי! הוא אמנם מספק את התוכנית להתקדמות, אבל הוא לא בהכרח אמור לעשות את העבודה בעצמו. עדיף שיהיו לו בני ברית שיביאו איתם אנרגיה ומשאבים, ויאפשרו לו לבטא את החזון שלו בעולם.

את זה הוא עושה בעזרת שער 14 של הכישורים העוצמתיים Power Skills. יחד הם יוצרים ערוץ עוצמתי, חלק מעמוד השדרה שלנו כבני אדם: ערוץ הכיוון Direction.

שער 2 ממוקד בתנועה שלנו דרך זמן ומרחב. אנחנו לא מעוצבים לשנות כיוון בעזרת מחשבות או עם כח רצון פנימי, אלא רק כתגובה לסמכות שלנו. אם אחרים לא הולכים בכיוון שנכון לנו ייתכן בהחלט שניפרד מהם כדי לשמור על הנתיב שלנו.

מרכז G מזכיר לנו בכל אחד מהשערים שלו שאהבה היא תוצאה של חיבור ל"אני העליון" עליו הרחבנו במאמר הקודם (שער 1), ושל הליכה בכיוון המדויק עבורנו (שער 2). בלי שני אלה לא תיתכן אהבה.

נקודה אחרונה ולא פחות חשובה על שער 2. כאן נמצאת הידיעה (והתחושה והחוויה) שאנו נתמכים. לא ממקום של "נידיות" need אלא מעצם העובדה שהגענו לעולם. אנו נתמכים כי אנחנו פה. כי אנו ראויים שישאו אותנו, שיראו לנו את הדרך, שיחבקו אותנו, שיגנו עלינו. זוהי אחת התחושות שרובנו כל כך מחפשים, ולא תמיד יודעים איך לפגוש אותה בחיים. יש אנשים שיעברו חיים שלמים בלי לחוות את החוויה של התמיכה הכל כך מובנת מאליה הזו, והם אלו שהכי זקוקים לחיבור לסמכות הפנימית שלהם.

עבורי, התחושה שאני נתמכת מעצם היותי היא תמציתה של האהבה.

איך אתםן חווים את שער 2 בהקשר של אהבה ושל המאמר הזה?

מוזמנים לשתף:

מוזמנים ליצור איתי קשר