סדרת האהבה #2 – שער 1: מי אני ומה הייעוד שלי?

1

כפי שהזכרתי במאמר ההקדמה ל"סדרת האהבה", אהבה לפי העיצוב האנושי היא תוצאה. היא לא מגיעה סתם כך, יש מאין. אהבה קשורה קשר בלתי נפרד לחיבור שלנו לעצמנו (האני הגבוה, העצמי העליון או כל שם שתבחרו לכנות אותו), לתחושת הזהות הנובעת מהחיבור הזה, ולהגשמת השליחות (כיוון) שלנו בחיים.

השער הראשון מייצג את היצירתיות הטהורה, זו שפועלת מתוך הקשבה פנימית עמוקה. היא ראשונה. אין משהו או מישהו לפניה. אין לה ממי להעתיק, אין לה ידע קודם להישען עליו, היא ה"יש מאין" האבסולוטי.

וכדי להפוך "יש" מתוך "אין" נדרשת הקשבה פנימית. כי זה לא באמת שאנחנו מתחילים לגמרי מאפס. מהרגע שאנחנו נוצרים אנחנו כבר סוג של "יש", עם כל כך הרבה יכולות וכלים שנולדנו איתם. מי שמכיר את העיצוב האנושי לעומק, יכול לזהות את אותן מתנות איתן נולדנו בעזרת המפה, אבל גם מי שלא מחובר עדיין לעיצוב שלו, עבר כמה דברים בחייו. כלומר, זה לא באמת "אין" אלא שאנחנו לא יודעים איך לראות את מה שיש לנו. ועד שלא נבין מה באמת יש לנו, לא נמצא את הדרך לראות את עצמנו באמת, או להראות את עצמנו בעולם.

מהי אהבה לפי שער 1?

שער 1 נקרא Creative Self-Expression – ביטוי עצמי יצירתי. האהבה בשער הראשון לובשת צורה של דחף פנימי וצורך עמוק למצוא את הדרכים להביע את עצמנו בעולם באופן ייחודי ויצירתי, אותנטי וקשוב. רק כשאנחנו נאמנים לתהליך היצירה שלנו, ועושים את מה שאנו עושים באותנטיות, יש לנו את הכח הגדול ביותר ואת היכולת להעצים אחרים.

אנחנו מביאים את מי שאנחנו לביטוי באופן ברור ונקי, והתוצאה הבלתי נמנעת היא שרואים אותנו. כאשר אנו חיים ופועלים בתשוקה, אנחנו לפעמים אפילו לא מודעים לכך שאנו מושכים תשומת לב. כי תשוקה היא כמו אש, שרואים למרחוק. והאותנטיות שלנו מעוררת גם אצל אחרים את הרצון להיות אותנטיים בעצמם. ומכאן מגיעה היכולת שלנו להעצים אחרים!

שער 1 הוא חלק מערוץ ההשראה (1-8), שהוא גם ערוץ קריאטיבי וגם ערוץ מנהיגותי. כלומר: מתוך האהבה שלנו ליצירתיות ולאותנטיות שאנחנו מביאים, אנו מעוררים באחרים השראה ומנהיגים אותם דרך דוגמה אישית, מדגימים דרכים חדשות ויצירתיות לבטא את האותנטיות, ומעניקים גם לאחרים נקודות מבט חדשות או דרכים חדשות להתנהל בעולם.

שער 1 הוא חלק מהמסלול האינדבידואלי. לא באמת אכפת לו מה אחרים אומרים או חושבים, והוא קשוב בעיקר לעצמו (לפעמים ממש חרש לסביבה). לכן, הוא גם לא בתחרות מול אחרים.

מספר 1 לא כאן כדי להיות "הכי טוב", אלא כדי להיות ייחודי.

אם אני לא יודעת מי אני באמת ומה הזהות שלי, איך אדע לבטא את היצירתיות והייחודיות שלי בעולם?

אם אני לא מחוברת לכיוון שלי, למה שעושה לי טוב, לסביבה בריאה אנרגטית, איך אוכל להגשים את השליחות שלי?

אהבה לא מתקיימת במנותק מהחיים. אהבה היא שיקוף של החיים שלנו, הדרך בה סך הבחירות שעשינו באות לביטוי ומאפשרות לנו להיות בסיפוק, בשלווה, בשמחה, ביום יום, במשפחה, בעבודה, עם החברים ובמיוחד עם עצמנו.

אנשים עם מרכז זהות וכיוון פתוח (כמוני) מעוצבים לחקור אהבה, לנסות לחוות אותה בגוף, להרגיש או להבין אותה במגוון דרכים וצורות. כאשר שער 1 צבוע במרכז מוגדר, הוא מהווה סמן, דרך, כלי שעוזר לנו להבין דברים במסע שלנו. זה שער שמאפשר זרימת אנרגיה אל המרכז, והוא מזכיר לנו שכאשר נהיה אותנטיים ונביא את הקול האינדבידואלי שלנו לביטוי – נתקרב צעד אחד נוסף אל האהבה.

עבורי, עם המרכז הפתוח והשער המוגדר פעמיים (במודע ובלא-מודע), הפוסט הזה למשל הוא דוגמה נפלאה לבחירה שלי לבטא את נקודת המבט שלי, להביא את הקול האינדבידואלי שלי לביטוי, ולהתקרב עוד צעד לאהבה העצמית ולאהבה לדרך בה אני צועדת.

שער 1 מזכיר לנו שהאהבה האמיתית מתחילה בתוכנו, ואנו היוצרים שלה. אנו מחליטים איזו צורה לתת לה, איך לבטא אותה ואיך לבחור בה ובעצמנו כל פעם מחדש.

איך אתן יוצרות את האהבה שלכן?

איך אתם מנהיגים אחרים מתוך השראה לבטא את האותנטיות שלהם בעולם?

עד כמה הקשבה לאסטרטגיה וסמכות מאפשרת לכם להתחבר ל"אני הגבוה" ולסמוך על הנהג (שיושב בשער 2 במרכז הזה, ונדבר עליו בהמשך) לכוון אתכם בחיים?

 

מוזמנים לשתף:

מוזמנים ליצור איתי קשר