מרכז סולר פלקסוס: בואו נדבר על רגשות

מרכז רגש

מרכז הרגש, סולר פלקסוס (אינטליגנציה רגשית) הוא המרכז שמייצג את הסמכות הדומיננטית ביותר בעיצוב האנושי – הסמכות הרגשית שקיימת אצל 50% מהאנשים.

זהו מרכז שנמצא בתהליכי שינוי. הוא מנוע שהופך עם הזמן להיות מרכז מודעות – המנוע שמייצר רגשות!

אחד הדברים החשובים לזכור כאשר אנו מדברים על רגש, הוא שרגש אינו משהו סטטי. הוא כל הזמן נמצא בתנועה. כמו הגלים בים, שאף פעם לא עוצרים במקום אחד, כך הרגש – כל הזמן משתנה. אנחנו שמחים ועצובים, כועסים ושלווים, מתוחים ורגועים וכן הלאה.

לעיתים הגלים יהיו גבוהים ויטלטלו אותנו, ולעיתים הם יהיו גלים עדינים שכמעט לא נרגיש בהם. אבל הם תמיד שם.

מרכז רגשי מוגדר (50%): אחראי על האווירה הרגשית בסביבתו, כי הגל הכימי הרגשי נוצר אצלו. חשוב מאד לזכור לא להאמין לסיפור של המחשבה על הרגשות! אין אמת מוחלטת כי הכל יחסי למקומי על הגל הרגשי כרגע! אצל אנשים עם מרכז רגש מוגדר זו תמיד תהיה גם הסמכות הרגשית. לכן, הם אמורים להמתין לבהירות רגשית לפני שהם מקבלים החלטה וזקוקים לזמן ולפרספקטיבה שהסמכות הזו מאפשרת להם.

מדובר באנשים עם מודעות רגשית יחסית גבוהה, ויכולת לעבד את הרגש שלהם. כשהמרכז פועל באופן מאוזן נרגיש נוח עם הרגשות, כאילו שאנחנו "רוכבים על הגל". במצב הזה אנו מתנהלים בסבלנות וסובלנות והסביבה מרגישה איתנו נעים ונוח.

בעלי מרכז רגשי פתוח (50%) הגיעו לכאן לגלות אמפתיה ולהרגיש את האחר. הם קולטים את כל טווח הרגשות סביבם, ובעצם "מגבירים" את הרגשות שבעלי המרכז המוגדר משחררים, לכן חוויית הרגש שלהם אינה צפויה. עליכם לזכור – אתם לא 'רגישים'. אתם 'מרגישים'. חשוב מאד לבעלי מרכז רגש פתוח לא לקבל החלטות מהמקום הזה, כי הוא לא הסמכות הפנימית שלהם.

שאלות מנחות לבעלי מרכז רגש פתוח: האם אתם עדיין נמנעים מעימות ומאמירת האמת (כי חוששים לחוות את הרגש שיגיע)? אנשים עם מרכז רגש פתוח מתקשים לעיתים להתמודד עם האמת, כי היא פעמים רבות גורמת לעימותים רגשיים שהם מעדיפים להימנע מהם, ואז הם משקרים! (טעים לך? כן… כדי לא לעורר את הרגשות אצל האחר) המרכז מבטיח שאם תלמד להתמודד עם האמת של מי שאתה, תמצא את העונג בלהיות מי שאתה.

שאלה נוספת: עד כמה את סומכת על היכולת שלך להבדיל בין אמפתיה לסימפתיה? במצבים של אמפתיה אנו נוטים "להישאב" לתוך המלודרמה שנוצרה. במצבים של סימפתיה אנחנו יכולים לזהות אבל לא להזדהות, ובכך להיות יותר אפקטיביים.

לדוגמה: בנאים שאמורים להגיב יכולים להגיד: אני מרגיש/ה אותך, ואחזור אליך כשאוכל להקדיש לך את מלוא תשומת הלב, וכך לא להיגרר לגל הרגשי ששוטף אותם. או יזמים שאמורים ליידע: "תשמעו, אני עוברת יום ממש לא טוב היום". ואז אנשים יכולים להתכונן לזה ופחות יחששו להיות לידם.

לעיתים אנשים עם מרכז רגש פתוח חושבים שהם מאד רגשיים (כי הם מונעים מהרגשות שמקבלים מבחוץ) ולכן מקבלים החלטות על סמך רגשות של אחרים! כשהם לא מאוזנים הם עלולים לקבל החלטות אימפולסיביות, להפעיל לחץ רגשי על הסביבה, וליצור כאוס רגשי, או אפילו להאשים אחרים ברגשותיהם.

מרכז הרגש הוא מרכז דומיננטי במפה שלנו, לא רק בגלל שהוא הסמכות המובילה, אלא גם מהסיבה שהוא משלב בתוכו מנוע עם מרכז מודעות.

איך אתם חווים את האיזון הרגשי בחייכם?

האם אתן מזהות את ההשפעה הרגשית שלכן על אחרים?

האם אתם מזדהים עם ההשפעה החיצונית של אחרים עליכם?

מוזמנים לשתף:

מוזמנים ליצור איתי קשר