מרכז לב-אגו: מהו כוח רצון?

will power

אין דבר שמשפיע יותר על האנושות, ועל ההתנהגות האנושית מאשר מרכז הלב.

במבט ראשון הוא נראה תמים, קטן יחסית למרכזים האחרים, ויש בו רק ארבעה שערים. המרכז היחיד שיש בו פחות שערים הוא הראש (3 בלבד). אבל שני המרכזים הללו הם הדומיננטיים ביותר במפה (70% ראש פתוח, 65% לב-אגו פתוח).

לכן, אל תטעו בו לרגע… כמה קטן ככה ממזר 😉

מרכז לב-אגו, מרכז כח הרצון Will Power

הלב-אגו הוא מרכז ההישרדות החומרית. והחומר בחיינו מייצג את אחת ההתניות החזקות בעולם שלנו! האגו דוחף אותנו כל הזמן להיות "יותר" (יותר יפים, יותר עשירים, יותר מצליחים).

כאשר אנחנו מדברים על חומר אנחנו מדברים גם על ערך, הערך של הדברים, של מה שיש לי או של מה שאני נותנת לעולם, כולל הערך העצמי!

בעלי לב-אגו מוגדר מהווים רק כ-30% מהאנושות. כאשר הם פועלים מתוך האסטרטגיה והסמכות שלהם, הם מחוברים לערך ולחומר ובעלי יכולת נתינה. הלב-אגו מייצג במפה את "מרכז השבט", המקום בו אנו יודעים להעריך כמה הדברים שווים, יודעים לזהות מי תרם ומי לא תרם, במטרה לחלק באופן הוגן את המשאבים. לאנשים עם מרכז מוגדר חשובה מאד ההדדיות win win . הם לא מסוגלים להיות במקום שבו אין הערכה לנתינה שלהם.

אנשים עם מרכז לב-אגו מוגדר סוחפים בעזרת כח הרצון הרציף שלהם. הם חייבים ללמוד לנוח. במקרים רבים, נוח להם לעסוק בתחומים הקשורים לתקציבים, חוזים וכספים.

הם אוהבים להיות בשליטה על החיים שלהם ועל המשאבים. זה כולל מה לובשים, מתי ואיפה לעבוד ולאילו דרישות שנוגעות לזמן להיענות. אדם עם מרכז מוגדר בדרך כלל מכיר בערך של עצמו. אלו אנשים שאוהבים לעבוד, בעיקר במעמד שבו הם הבוסים של עצמם, וכך יכולים להתנהל בין עבודה ומנוחה. הם רותמים בשמחה את כח הרצון שלהם לטובת המשפחה והחברה, וחשוב להם לקבל הערכה על כך.

לעיתים הם עלולים להיראות כוחניים מדי, וכשלא פועלים נכון מעמיסים על בעלי הלב-אגו הפתוח ציפיות לא ריאליסטיות. הם ה"דבק" של הקהילה. כח רצון רציף, לא רק למען עצמם! (מנטורים) חוויה ברורה של ערך גם לחומר וגם עצמי. יודעים מה מגיע להם. בד"כ לא מתעסקים עם מה שחושבים עליהם. חייבים לעמוד במילה שלהם! כי אם הם מתחייבים ולא עומדים במילה שלהם (לא בסלף) זה אומר שהם לא באמת רוצים ואנשים נפגעים מהם. לכן עליהם להבטיח רק מתוך הסמכות. חשובה להם מנוחה וחשוב להם הפידבק, כדי שירגישו טוב, כי הם נותנים מכל הלב, נדיבים.

בעלי לב-אגו פתוח (כ-70% מהאנושות) יודעים שהם "שווים" אבל לא ברור להם כמה. אחד השיעורים המשמעותיים שלהם בחיים (ומכיוון שהם הרוב, אז זה גם השיעור של רובנו) הוא לא לפעול מתוך כח-הרצון של אנשים אחרים, לא לרצות אחרים, להיות קשובים לרצון שלהם. כאשר הם לא בהקשבה לעצמם יש להם נטייה לתחרותיות והשוואתיות (כי אינם יודעים את ערכם).

שאלות מנחות: האם אתה עדיין מנסה להוכיח את עצמך? האם את פועלת מתוך רצון או ממקום של ריצוי? אנשים מחפשים דרכים להוכיח שהם שווים, שיש להם ולעשייה שלהם ערך, שהם ראויים. היזהרו מלהבטיח הבטחות רק כדי לקבל ממישהו מילה טובה. העולם שלנו נמדד בחומר, והאגו מצפה לתוצאות מוחשיות ומוכחות (הוקרה, הכרה, כסף, בית, מעמד, סטטוס) זכרו: אחרים לא טובים יותר מכם. אל תמכרו את עצמכם בזול!

בעלי לב-אגו פתוח פעמים רבות לא בטוחים בערך שלהם, ולכן כל הזמן מנסים להוכיח שהם צודקים. מכריחים את עצמם לעשות דברים כדי שיראו אותם ויעריכו אותם (ערך עצמי לא ברור), לכן אסור להם להבטיח הבטחות! במקרים רבים הם בוחרים ממקום של השוואה ותחרות, מחפשים אישור לערך שלהם.

רוצים שיאהבו אותם ולכן מנסים להוכיח שהם נחמדים כדי שיאהבו אותם וכו'… אם יש לך לב-אגו פתוח, עליך לזכור: האהבה וההערכה שלך לעצמך יותר חשובה מקבלת אישור מאחרים.

לכל אחד מארבעת השערים במרכז הזה יש פוטנציאל להשפעה עצומה עלינו, הן פיזית והן פסיכולוגית ואפילו רוחנית.

שער 21 מקושר לשריר הלב, והמציאות היא שמחלות לב הן מהנפוצות בעולם, וזוהי תוצאה של מרכז לב שאינו מתפקד באופן מאוזן.

שער 40 מקושר לבטן, ורוב בני האדם לא אוכלים באופן שמתאים להם ולכן יש כל כך הרבה בעיות עיכול בעולם.

שער 26 מקושר לבלוטת התימוס שקשורה למערכת החיסונית שלנו, וליכולת שלנו להתמודד עם מחלות וכל מה שעלול לפגוע בבריאות שלנו.

שער 51 מקושר לכיס המרה, והלחץ של אנשים שפועלים באופן לא מאוזן מפעילים על המרכז הזה משבש הרבה מערכות חיוניות בגוף שלנו.

בין אם יש לכם מרכז לב/רצון פתוח, ובין אם הוא מוגדר אצלכם ואתם לא באסטרטגיה ובסמכות, זיכרו – אתם לא צריכים להוכיח כלום לאחרים. אתם כאן כדי לזהות מי כן יכול לעמוד בהבטחות שלו, אבל לא לסבול בגלל הבטחות שאינכם מסוגלים לקיים.

האם המרכז הזה מוגדר או פתוח אצלכן?

איך אתם חווים את הלחץ של הריצוי, את התחרותיות, את ההשוואתיות בחייכם?

איך את חוות את השפע?

האם אתם מאזנים בין עשייה למנוחה?

מוזמנים לשתף:

מוזמנים ליצור איתי קשר