מרכז השורש: איך פועל הלחץ בחיינו?

שורש לחץ

אחד המרכזים "המלחיצים" ביותר במפה הוא השורש, מרכז הלחץ, הדרייב. דרכו מתפרצת כל האנרגיה לגוף שלנו ועולה מלמטה עד למרכז הגרון כדי לצאת החוצה בביטוי מילולי או במעשים. הוא קשור לאדרנלין, לצורך שלנו לנוע ולהתקדם.

איך פועל הלחץ בחיינו?

מרכז הדרייב/ לחץ עוסק בדחפים ובלחצים שבחיינו. הוא כאן כדי לדחוף אותנו לפעול, ואם אנחנו לא מספיק קשובים לאסטרטגיה ולסמכות, הלחצים יוציאו אותנו מאיזון בקלות רבה.

המרכז הזה מייצג את האדרנלין בגופנו. אנשים שמודעים למרכז הזה, יודעים לשים לב מתי הם פועלים מתוך דחף פנימי מאוזן ובריא, או מתי הם מופעלים על-ידי לחצים חיצוניים שמוציאים אותם מאיזון.

לבעלי מרכז מוגדר (58%) שפועלים נכון (אסטרטגיה וסמכות) יש יכולת לעבד לחץ, ולפעול נכון בקצב שלהם. אבל עליהם לזכור שכשהם משחררים אנרגיה לא מאוזנת, הם עלולים להלחיץ אחרים, שהמרכז הזה פתוח אצלם.

בעלי המרכז הפתוח (42%) רק מנסים להיפטר מהלחץ שחודר אליהם (אם הם לא קשובים לאסטרטגיה ולסמכות שלהם). הם כאן כדי להיות חכמים לגבי כמה זמן באמת נדרש כדי לסיים משימה, ולגבי רמת הדחף או הלחץ שהם אמורים להשקיע כדי להתקדם.

שאלות למרכז שורש/דרייב פתוח: האם אתם עדיין מנסים לסיים את המשימה מהר, כדי להשתחרר? האם אתן יודעות להבדיל בין דחף ללחץ?

מרכז השורש הוא כמו מכונת לחץ שגורמת לנו לפעול מהר, לסיים את הפרוייקט כדי להשתחרר ממנו… הוא מוביל אותנו בקלות למצב של burn out (התשה).

אחד השיעורים המשמעותיים של אנשים עם שורש פתוח הוא להיות בתשומת לב לאנרגיה ה"מלחיצה" שהם מרגישים מהאנשים לידם, ולא להיות מופעלים על-ידה. לומר לעצמם: זה לא שלי, הלחץ הזה. ואם הם מוצאים את עצמם ממהרים להיפטר מאיזשהו פרוייקט או משימה, כנראה שזה לחץ שחדר אליהם והם רק מחפשים דרכים לשחרר אותו כמה שיותר מהר.

עצם הפעולה הזו – לפעול מתוך לחץ כדי לשחרר את הלחץ – בעצם מגביר את הלחץ בתוכם! אם הם לא מבינים את המכניקה הזו, ולא לומדים לזהות את מה שמפעיל אותם ולעצור – הם יתנהלו בחוסר איזון בחייהם.

תוכלו לצפות בוידאו קצר של ג'ון שמדבר על השורש/דרייב כאן:

ועכשיו תורכםן 🙂

האם המרכז הזה מוגדר (צבוע) במפה שלכם? איך אתם מתנהלים עם לחצים בחייכם?

האם המרכז הזה פתוח (לבן) במפה שלכן? האם אתן מודעות ללחצים שחודרים אליכן?

איך אתם מאזנים את הדחפים והלחצים שאתם חווים?

מוזמנים לשתף:

מוזמנים ליצור איתי קשר