מרכז הגרון: איך לתקשר עם העולם?

גרון

איך אתם מתקשרים עם העולם? איך אתן פועלות בעולם?

הייצוג הדומיננטי לכך במפה הוא מרכז הגרון – Communication and Action

המרכז הזה קשור לבלוטת התריס. תפקידו המרכזי לבטא את מי שאנחנו, מה אנחנו חושבים, מרגישים, יוצרים ולומדים. מה אנחנו יודעים ומה ברצוננו לתרום. מה ראינו או שמענו ואנחנו יכולים לשתף כדי להעצים אחרים. יש עליו הרבה לחץ בתרבות שלנו.

במפה הוא מתעל אליו את כל האנרגיה. כל מה שהשורש דוחף מלמטה, עולה למעלה כדי לצאת לעולם דרך הגרון. כל מה שקורה בראש, יורד אל הגרון כדי להתבטא בעולם.

כלומר, אם אנחנו לא מתנהלים בהקשבה לאסטרטגיה ולסמכות, עלול להיווצר שם "פקק" שחוסם את הביטוי והיצירה שלנו, את ההגשמה שלנו ואת היכולת שלנו לתקשר באופן הרמוני ומדוייק עם הסביבה.

זה המרכז עם הכי הרבה שערים במפה, ולכל אחד מ-11 השערים יש קול ייחודי. לרוב האנשים יש מפה עם גרון מוגדר, וכאשר אנו פועלים בהתאם לאסטרטגיה וסמכות, אנו משדרים יציבות, וזוכים שיקשיבו לנו. הצורך למשוך תשומת לב בכח יכול לעמוד בדרך של מה שבאמת חשוב לנו בחיים.

אנשים עם גרון מוגדר (71%): נראים יציבים, יש להם תבנית יחסית קבועה של ביטוי. יודעים מתי וכמה לדבר. כשהגרון מחובר לאג'נה/קונספטים הם מדברים יותר על מחשבות מאשר על רגשות או פעולות.

אנשים עם גרון פתוח (29%): עשויים לחיות בחוויה שלא רואים ולא שומעים כשהם מדברים, 'כאילו אני אוויר'. לכן הם מדברים חזק, לא בטיימינג, לעיתים אף בחוסר טקט, ומדברים המון כי אם יפסיקו לדבר ייעלמו! הם למשל מנסים ליזום שיחה וזה לא מתקדם כמו שהם רוצים (כי אנחנו אמורים להגיב, ולא אמורים ליזום).

אנשים עם גרון פתוח יכולים לומר משהו כמו: לא ידעתי שזה מה שאני הולך להגיד, לא ידעתי שזה מה שייצא לי מהפה 🙂

בעלי גרון פתוח חייבים ללמוד לדבר עפ"י האסטרטגיה (להגיב כגנרטור, להמתין להזמנה כפרוג'קטור, ליזום מהגוף כמניפסטור, לדגום כרפלקטור). אחד הטיפים הטובים ביותר עבורם הוא לתרגל שתיקה <3

שאלה מנחה לגרון פתוח: האם אתה מנסה למשוך תשומת לב? האם את מרגישה שלא רואים אותך?

לדעתי האתגר הגדול של מרכז הגרון היא העובדה שהוא מוגדר/צבוע אצל רוב האנשים (כ-71%), שמרגישים את היכולת "לדבר את עצמם ולפעול", אבל הם לא באסטרטגיה ובסמכות שלהם! וזה גורם לכל כך הרבה אנשים לתקשר עם העולם באופן לא מדוייק, או לפעול בדרכים שאינן מתאימות להם.

אסטרטגיה וסמכות הן התשובה!

בחרתי לצרף תמונה עם פירוט השערים בגרון, הקולות אותם אנו מדברים.

אילו שערים מוגדרים אצלכם?

אילו קולות אתם מדברים באופן טבעי?

איך זה בא לביטוי בחייכן? בתקשורת שלכן? בעשייה שלכן?

מוזמנים לשתף:

מוזמנים ליצור איתי קשר