מה זה אומר להיות פרוג'קטור-יועץ?

projector1

אנחנו ממשיכים היום לבחון את האמת הראשונה מבין חמש האמיתות:

  1. הכל אנרגיה.
  2. אנחנו ישויות בינאריות.
  3. המיינד הוא לא הסמכות לקבלת החלטות.
  4. אסטרטגיה וסמכות הן הדבר החשוב ביותר. כל השאר "ממתקים למיינד".
  5. העיצוב האנושי עוסק בשני תחומים מרכזיים: קבלת החלטות אותנטיות ומערכות יחסים.

המאמר הראשון, שבו הצגתי את הטיפוסים לפי העיצוב האנושי, עסק בשדה הפתוח והממגנט של גנרטורים-בנאים, בניסיון לבחון מה אנחנו בונים. זוהי אולי השאלה החשובה ביותר עבור גנרטורים (הן הקלאסיים והן MG המגשימים), מכיוון שאם הם לא עושים את מה שהם אוהבים או אוהבים את מה שהם עושים – אם לא יכולים לבנות, ליצור, להפוך לחומר את הרעיונות שמגיעים אליהם.

במאמר זה נזיז את המיקוד שלנו אל השדה האנרגטי השני בנוכחותו בעולם – היועצים-פרוג'קטורים, שמהווים כ-22% מהאנושות.

לפני שנמשיך, חשוב להבין שהפרוג'קטורים-יועצים הם הטיפוסים המגוונים ביותר מבין ארבעת הטיפוסים שקיימים בעיצוב האנושי. יש לכך כמה סיבות, אבל הראשונה היא שיש שלושה סוגים בעולם:

יועצים-פרו' אנרגטיים,

יועצים-פרו' קלאסיים,

יועצים-פרו' מנטליים.

זה לא השלב להעמיק ולהסביר את הדברים האלו, מכיוון שאנחנו רק בתחילת המסע המרתק שלנו בתוך הידע של העיצוב האנושי, אבל היה לי חשוב להנכיח את העובדה הזו כבר בהתחלה. יחד עם הגיוון בסוגי היועצים, יש גם מגוון רחב של סמכויות (יותר מאשר אצל כל הטיפוסים האחרים). גם על זה נדבר במאמרים הבאים.

אז בשלב הזה, מה שחשוב לי הוא להשאיר את זה פשוט, ולומר כמה מילים על היועצים-פרוג'קטורים באופן כללי.

המפתח להצלחה שלכם הוא שיהיו סביבכם אנשים "בריאים אנרגטית" שמזהים את הכישורים שלכם ומאפשרים לכם גישה לאנרגיה שלהם, כדי שתנחו, תכוונו או תייעצו להם.

השדה האנרגטי של הפרוג'קטורים הוא שדה ממוקד וחודר, והאסטרטגיה של השדה היא: להמתין להזמנה אישית מכבדת.

כלומר, אם לא רואים אתכם, לא מוקירים את היכולות והכישרונות שלכם ולא מזמינים אתכם – אל תלכו לשם! אחת הטעויות של הפרוג'קטורים (שרואים לעיתים דברים שאחרים לא מסוגלים לראות, בזכות השדה החודר והממוקד) היא לדבר או לפעול ללא הזמנה. הם כמעט מייד ירגישו הדיפה. דמיינו גנרטור-בנאי עם שדה פתוח, כשפתאום נכנס חץ חודר אל תוך השדה שלו ללא רשות. מה יעשה? נכון, בדרך כלל הוא יתרחק או יהדוף.

תבינו, זה לא שהפרוג'קטורים-יועצים יכולים לבחור "לא לעשות את זה". זה לא עניין מודע או עניין של בחירה. כך השדה האנרגטי שלכם פועל, תמיד. לכן, כל כך חשוב שתמתינו שיזמינו אתכם, ותגיעו למקומות שבהם מעריכים אתכם באמת.

התפקיד הגבוה של הפרוג'קטורים-יועצים הוא לכוון, להראות את הדרך, לייעץ, ואם אנשים לא מוכנים לקבל את ההכוונה או הייעוץ שלכם – תמתינו!

לא יעזור לכם לומר את מה שאתם רואים, אם האדם בצד השני לא מסוגל להכיל את המידע. כלומר: עליכם להיות מזוהים, מוערכים ומוזמנים.

אחד האתגרים של היועצים הוא לא להיסחף באנרגיה של הבנאים שסביבם. חלק גדול מהיועצים חושבים שמשהו אצלם "לא בסדר" אם הם זקוקים ליותר מנוחה, להפסקות גדולות יותר או לפחות שעות עבודה. חוסר ההקשבה הפנימית גורם להם להיות Super Slaves, כמו אוגר שרץ על הגלגל ולא מגיע לשום מקום.

עבור הפרוג'קטורים-יועצים מה שחשוב זו חוויית ההצלחה. וההצלחה הזו יכולה להתבטא בכל דרך – שיחה טובה, פרוייקט מוצלח, רעיון שהתקבל וכו'. זה הסימן שהם במקום הנכון, עם האנשים הנכונים ובטיימינג המושלם עבורם. ללא הזמנה ראויה, תרגישו מרירות, חמיצות, וממש "טעם לא טוב" ביומיום.

אז הנה השאלה עבורכם, פרוג'קטורים-יועצים: למי, מתי ואיך אתם מוצאים את עצמכם מייעצים וחווים הצלחה, או מנסים לייעץ ולכוון וחווים מרירות?

מוזמנים לשתף:

מוזמנים ליצור איתי קשר