מהו העיצוב האנושי?

הידע של העיצוב האנושי הגיע לעולם בשנת 1987, במפגש מרתק ומטלטל של רא אורו הו עם מה שהוא מכנה "הקול". לפעמים, כשאנחנו שומעים על "תיקשורים" ומידעים שמגיעים לפתע לעולם, חלקנו נוטים להיות סקפטים. והאמת היא שבעיני זה בריא ומובן.

אבל הידע הספציפי הזה, של העיצוב האנושי Human Design כל כך מורכב, מלא באינספור פרטים, ונוגע בארבע "תורות" ענקיות, אותן הוא משלב בתוכו, שבלתי אפשרי להמציא את כל זה.

העיצוב האנושי משלב את עולמות התוכן של האסטרולוגיה, את עץ החיים של הקבלה, את עולם הצ'קרות והאנרגיה, ואת האי-צ'ינג – תורה סינית שנוצרה לפני כ-5000 שנים, והיא המקור של תפיסת הדואליות יין-ינג. אין סיכוי שמישהו יכול ליצור את כל המורכבות הזו בלי עזרה, במיוחד אם הוא מעולם לא עסק קודם בתורות ובתחומים הללו.

ועדיין, עבורי לא באמת משנה איך הידע הזה הגיע. הוא כאן כדי לשרת אותנו, כדי לעשות לנו סדר בחיים ובעיקר כדי ללמד אותנו איך להיות אינדבידואלים בעולם הומוגני.

איך העיצוב האנושי עושה את זה?

הדואליות היא הבסיס של הקיום שלנו. יין-ינג, שמיים וארץ, כרומוזום X ו-Y, בגרעין התא שלנו נמצא (+) ו-(-) שיוצרים שדה חשמלי. ההכרה בכך שהגוף שלנו מורכב מאינספור תאים, שיוצרים את הגוף שלנו, שהוא סוג של שדה אנרגטי דחוס, חיונית להבנת הידע הזה.

כלומר, העיצוב האנושי הוא ידע אנרגטי!

אבל הנה החידוש בתפיסה: הגוף שלנו, התאים שמרכיבים אותו ודחוסים אחד לשני באופן שמאפשר לנו לחוות את אשליית הנפרדות, הוא הנווט. כמו שבכל תא ותא שנוצר יש ג'י.פי.אס פנימי, שאומר לו האם להיות לב או לבלב, ליצור מוח או שריר, כך גם הגוף שלנו – ריכוז עצום של תאים שמתפקדים כג'י.פי.אס שמכוון אותנו בחיים, ויודע לומר לנו דבר אחד בלבד: כן/לא, נעים לי/לא נעים לי, בריא לי/לא בריא לי, את זה אני רוצה/לא רוצה וכן הלאה.

כלומר, העיצוב האנושי עוסק בדרך שלנו להתחבר מחדש אל הגוף שלנו, וללמוד לסמוך עליו שיכוון אותנו בכל מצב של דילמה או קבלת החלטה למקום המדויק עבורנו.

לכאורה, זה נשמע די פשוט. לסמוך על תגובת הבטן, על התחושות שמכוונות אותנו. אם אנחנו מתכווצים ברור שזה "לא". אם אנחנו בשמחה והתלהבות, ברור שזה "כן". נכון, יש איתותים מאד ברורים, אבל יש גם כאלו שהם מאד מעודנים, ונדרשת תשומת לב מיוחדת כדי "לשמוע" את הגוף מדבר איתנו. כי הוא לא מדבר במילים, אלא בתחושות.

והבעיה היא שמהרגע שנולדנו חינכו אותנו לא לסמוך על התחושות, על הגוף שלנו. לימדו אותנו לפנות אל ההיגיון, אל השכל, אל המחקרים, העדויות, השיטות, הרציונל. ומה שיש לנו בראש, לא במפתיע, זה את כל מה שנכנס מרגע הלידה: מה שראינו, חווינו, למדנו, טעמנו, הרחנו. ויחד איתם כל הפחדים, האמונות שפיתחנו, ההרגלים שמלווים אותנו. כלומר: כל מה שיש לנו בראש קשור לעבר, למה שכבר למדנו, ניסינו וחקרנו. לכן, כל החלטה שניקח מתוך המיינד החושב, מה שהגיוני, מה שבטוח, מה שצריך – תשאיר אותנו במוכר ובידוע.

רק חיבור לגוף, שהוא שדה האנרגיה שלנו, יאפשר לנו להתחבר אל העתיד.

איך העיצוב האנושי מאפשר לנו להתחבר אל הנתיב הייחודי שלנו?

תחשבו על הגוף שלנו כמו על שדה אנרגיה דחוס, שמורכב מאינספור תאים שהם בעצמם מבוססים על שדה אנרגטי שנוצר מהתנועה הדואלית בגרעין התא (+ ו – שמסתחררים אחד סביב השני).

סביב שדה האנרגיה הדחוס הזה (הגוף), יש שדה אנרגיה נוסף של כ-2 מטר לכל כיוון. ביהדות אנחנו מכירים את זה כ-"ד' אמותינו". בתורות אחרות זה נקרא אורה Aura. והשדה הזה הוא הקונקטור/המקשר, זה שמחבר אותנו אל השדה הגדול, אל הפרוגרם, אל היקום.

כלומר, הבנת שדה האנרגיה שעוטף אותנו מאפשרת לנו להבין איך להתחבר אל השדה הגדול, אל העתיד שלנו, אל הנתיב הייחודי של ההגשמה שלנו. אם לא נבין איך לפעול עם השדה שעוטף אותנו, נמשיך לקבל החלטות מהמיינד שתקוע בעבר, במה שאנחנו כבר יודעים ומכירים.

העיצוב האנושי מלמד אותנו מהי אסטרטגיית הפעולה המדויקת עבורנו, בהתאם לשדה האנרגטי איתו הגענו לעולם. קיימים ארבעה שדות אנרגיה בסיסיים, שמגדירים את הטיפוסים השונים: גנרטור, פרוג'קטור, מניפסטור ורפלקטור. אחרי שמבינים מהי אסטרטגיית הפעולה הנדרשת עבור השדה שלנו, מלמד העיצוב האנושי איך לפעול מתוך סמכות פנימית ולא מתוך הסמכויות החיצוניות שסביבנו, בין אם מדובר בסביבה, חינוך וחברה, או במחשבות שלנו שנוצרו מתוך אותה סביבה חיצונית.

כשמבינים שכל אחד ואחת מאיתנו יחיד.ה ומיוחד.ת, ופותחים את מפת העיצוב האנושי, אפשר לפגוש את עצמנו במלוא עוצמתנו. המפה מראה לנו איך להתמקד במה שבאמת מעורר בנו השראה, איך להיות בכיוון המדויק עבורנו, לפעול מתוך רצון ולא ממקום של ריצוי, להבין מהם הפחדים שמונעים מאיתנו להתקדם, ועד כמה החלטות רגשיות עלולות לטלטל את עולמנו. המפה מעמיקה אל דרכי הביטוי, החשיבה והדחפים שלנו. הידע של העיצוב האנושי נוגע בכל תחומי החיים!

כאנליסטית של העיצוב האנושי לקריירה ועסקים אני מתמחה, בנוסף לכל הידע המקיף והמעמיק הזה, גם בעולמות ה-BG5, שעוסקים בדרך בה אנו מעוצבים לפעול ולהתקדם בקריירה או בעסקים שלנו.

באתר הזה תוכלו למצוא מאמרים על הטיפוסים השונים (כלומר שדות האנרגיה השונים) שקיימים בעיצוב האנושי, על הסמכויות השונות, על מרכזי אנרגיה, ערוצים ושערים ועוד.

מאחלת לכםן הנאה מהקריאה, וכמו שאני תמיד מברכת: Go live your Design!

באהבה,

איריס שביט

לקבלת מפת העיצוב שלך במתנה

 

מוזמנים לשתף:

מוזמנים ליצור איתי קשר