לנוע עם מחזור הירח

moon cycles

ברוכים הבאים לעולמם של הרפלקטורים-מעריכים Evaluators.

אין דרך לדבר על הרפלקטורים מבלי לדבר על הסמכות שלהם, מכיוון שבמקרה הכל כך מיוחד הזה מדובר באחד. הם הסמכות שלהם. להבדיל מטיפוסים אחרים, שם יש יכולת להתבונן על האסטרטגיה והסמכות כשני חלקים של השלם (גנרטורים-בנאים ממתינים ואז מגיבים רגשית/תחושת בטן, פרוג'קטורים-יועצים מקבלים הזמנה ומגיבים אליה מתוך הסמכות שלהם וכן הלאה) – אצל המעריכים הטיפוס והסמכות כמו מחוברים יחדיו.

בעצם, מה שהפרוגרם מבקש מהם הוא להתנתק מהמטריקס ולהתבונן עלינו כדי לשקף את כל מה שעובד או לא עובד, ולאפשר לנו להשתפר.

השדה הדוגם של המעריכים רגיש מאד לסביבה שלו, מכיוון שכל המרכזים פתוחים לגמרי. אבל אל תטעו לחשוב שמדובר באנשים "חלשים" מכיוון שבדיוק ההיפך הוא הנכון – מדובר באנשים מאד עוצמתיים, שמהדהדים את כל העולם שסביבם בחזרה החוצה.

זה קצת כמו הירח שמחזיר את אור השמש. כך גם הרפלקטורים משקפים Reflect את מה שקורה סביבם.

אבל זה לא סתם שיקוף אחד לאחד, אלא שיקוף מוגבר, משהו שמגיע אליהם וחוזר מהם בעוצמה גדולה יותר. הם בעצם פועלים כמו 'מגבר' של הסביבה, ולכן עליהם לקחת את הזמן לפני שהם פועלים.

הסמכות של המעריכים היא – להמתין לפחות סייקל אחד של ירח, כלומר כ-28 יום לפני קבלת החלטה.

דמיינו לעצמכם שבקצב החיים המטורף שלנו, עליכם להמתין פרק זמן כל כך ארוך יחסית… זה די מאתגר, נכון?

הסיבה לכך היא שבמהלך החודש הם עוברים דרך כל המנדלה, וחווים את כל החיבורים, כל המרכזים, כל השערים, כל הטיפוסים הקיימים. הכל כמו עובר דרכם, וכך הם דוגמים את האנרגיה של כל מה שקורה סביבם ומקבלים את הפרספקטיבה הגבוהה, מתוך היכרות עמוקה עם הסביבה.

מתוך נקודת המבט הייחודית שלהם, הם מציגים סקירה והערכה מלמעלה על כל מה שעובד או לא עובד בסביבתם. בדרך כלל הם מאוד מקבלים את הזולת, ובאופן טבעי עוזרים לאחרים לראות מה לא עובד ומדריכים אותם בעדינות לקראת שיתוף פעולה, שלום ושוויון.

לכן, אחד הדברים החשובים ביותר עבור המעריכים היא הסביבה שלהם, מכיוון שהם תמיד ישקפו את מה שקורה בה. אומרים שאם יש מעריכ.ה/רפלקטור.ית בכיתה, כל מה שהמורה צריכה לעשות הוא לבחון את התגובות שלה, מכיוון שהן ישקפו את התגובות של הכיתה כולה. אם היא מזהה חוסר ריכוז או עייפות, כדאי לקחת הפסקה 🙂

המתנה 28 יום למחזור הירח משמעותה שהמעריכים צריכים ללמוד ממש ממש להאט, כדי לעבור את כל המחזור של הירח, ו"לדגום" את כל הסיבוב והמרכזים. זה כמו להסתובב סביב פסל ולראות אותו מכל הכיוונים, ובסוף החודש יש מושג ברור על איך הפסל הזה באמת נראה. לפני כן המבט שלכם חלקי.

זה כאילו הירח הוא המצפן שלהם, וכך הם מנווטים בחייהם. כי אף אחד מהמרכזים הוא לא הם. הם הכל!

ההמלצה היא להתנסות בהחלטה אחת קטנה ולעבור איתה חודש שלם, כדי להבין מה קורה. להבין מה זה אומר להיות "איש ירח" על פני כדור הארץ בזמן הזה.

מוזמנים לשתף:

מוזמנים ליצור איתי קשר