חמישה עקרונות מובילים בהתפתחות רוחנית

Man meditating in front of the sun and upon ocean by beautiful sunset
המאמר הזה נכתב מתוך הפרספקטיבה שקיבלתי על התהליך האישי שאני עוברת כבר שנים רבות. חלק משמעותי בתהליך התקיים בתוך ים של התנגדויות שהיו קיימות בתוכי. היו שנים שהמילה 'רוחניות' התחברה אצלי למשהו לא פרקטי, לאנשים מעופפים, תמיד לא מסודרים כלכלית, תמיד מסתתרים מאחורי אמירות מוזרות שלא הבנתי, כדי להצדיק את הקיום המנותק שלהם (בעיני, כמובן).
 
רק כשהסכמתי לשנות את תפיסת העולם המגבילה הזו, נפתח בפני עולם מרתק, עשיר ומעשיר, מלא תוכן מעשי, שמאפשר לכל מי שרוצה גישה אל ההצלחה, האהבה, הסיפוק וההגשמה.
 
אני מבקשת לשתף אתכם בחמישה עקרונות שמלווים אותי בתהליך הזה, ולאפשר גם לכם לבחון עד כמה אתם פתוחים לחיות את החיים הרוחניים שלכם.
 
הנה הם לפניכם:
 
⚜️ התיזמון הנכון ⚜️
כל אחד מאיתנו שונה, ואם נשתמש במטאפורה שאני אוהבת – לכל אחד מאיתנו כלי שיכול להכיל כמות שונה של תכנים, חוויות ופעולות. חשוב מאד שתהיו עירניים לקריאה הפנימית העמוקה שקיימת בתוככם. לפעמים היא באה לביטוי בתחושת חוסר נוחות ואי נינוחות בחייכם. זה הסימן שאומר – הגיע הזמן לפנות מקום, לנקות דברים שכבר לא מועילים לי.כדי להכיל תכנים חדשים, ואפילו לגדול תוך כדי התהליך.
 
אני מדמה את הטיימינג הנכון לרחם. כשהעובר מתפתח וגדל, הרחם הגמיש ממשיך להתפתח ולגדול איתו. זה קורה רק כשהדברים הנכונים מגיעים בזמן הנכון. אם הזמן לא מדוייק, אם אנו עיקשים ונוקשים, הכלי לא יהיה מספיק גמיש, לא יגדל ולא יצליח להכיל את מה שמגיע, ואז לא נצליח לעבור לשלב הבא בהתפתחות הרוחנית שלנו.
 
במסע החיים שלי עברתי בצמתים שאיפשרו לי להתפתח בתוכם שלב שלב, עד שפגשתי את העיצוב האנושי שהעניק לי את הכלים הטובים ביותר שאי פעם פגשתי, לבחון אם התיזמון נכון עבורי, או שעלי להמשיך להמתין.
 
התפתחות רוחנית היא משהו עמוק, היא קשורה לקצב האישי שלנו, למוכנות הנפשית והרגשית שלנו, ואפילו למצבנו הפיזי והמנטלי. אין טעם לנסות לזרז את התהליך, כי זה רק יוביל אותנו לתיסכול, מרירות ואפילו כעס על עצמנו ועל העולם.
 
⚜️ המורים הנכונים ⚜️
משהו בתוכי תמיד חיכה למורה הנכון. לפעמים זה היה אתגר לא פשוט, מכיוון שהיו תקופות בחיי שמאד רציתי להמשיך לשלב הבא, לקבל ידע שהרגשתי שהיה חסר לי. אבל כאן לא ויתרתי מעולם.
 
אחת המורות הנפלאות בחיי הייתה ג'אנט אטווד, המובילה בעולם בנושא תשוקה. היא המציאה שיטה שנקראת 'מבחן התשוקה', ואני המתנתי זמן רב עד שהיא הגיעה להעביר בארץ סדנה חד פעמית עם הצוות המוביל שלה. זו הייתה חוויה נפלאה. כמובן שיכולתי לטוס ללמוד אצלה בחו"ל, אבל משהו בתוכי אמר לי שאת הלימודים האלו כדאי שאעשה בארץ. בהתבוננות על כל מה שקרה אני גם מבינה למה זה היה מדוייק עבורי.
 
מורה נוסף שהגיע אל חיי היה טים קלי. הוא המנטור המוביל בעולם בנושא הייעוד, מאמן ראשי ממשלות, מנכ"לים של ארגונים גדולים וטס בכל העולם. יש קוריוז מעניין שאשתף אתכם. לפני כמה שנים הייתה לי תכנית רדיו שנקראה 'לחיות בתשוקה', ובה ארחתי מנטורים ואנשים שזיהו את התשוקה שלהם והגיעו לשתף את המאזינים בידע ובכלים שפיתחו. יום אחד קיבלתי פנייה ממישהי שלא הכרתי, שסיפרה לי על אדם מיוחד שמגיע לביקור בארץ ושאלה אם ארצה לראיין אותו בתכנית שלי. אותו אדם היה טים קלי. ואם לדבר על תיזמון, אז התיזמון לא היה מדוייק עבורי. הרגשתי שהקהל שלי יתקשה עם האנגלית (או אולי חששתי שאני אתקשה 😉 ) וויתרתי על ההזדמנות. כמעט שלוש שנים אחר כך הייתי תלמידה שלו ועברתי את ההסמכה הבינ"ל כמאמנת למציאת הייעוד.
 
לא כל מורה נכון עבורכם, ולא כל מורה מגיע אליכם בזמן הנכון. היו עירניים לתיזמון ולאדם אליו אתם פונים. גם המורים שלכם עוברים מסע, וייתכן שמישהו שלא התאים לכם בשלב מסויים בחייכם, יפגוש אתכם שנים אחר כך במקום אחר לגמרי.
 
כשאני הייתי מוכנה הגיעה אלי המורה הנהדרת שלי לעיצוב האנושי, ופתחה עבורי את הדלת לעולם קסום של הקשבה ודיוק עצמי.  משם כבר הבנתי מה נכון עבורי ואיך להמשיך, ובשנה האחרונה אני תלמידה של בית הספר לעסקים של העיצוב האנושי, מלווה בעלי עסקים בעזרת הידע העסקי הנפלא של ה-Human Design לתוצאות המדוייקות ביותר עבורם, מלמדת באופן פרטי ובקורסים ידע שמעולם לא פגשתי כמותו!
 
⚜️ הכלים הנכונים ⚜️
זה שאנחנו בוחרים ללמוד ממישהו, לא אומר שכל מה שהוא מלמד נכון גם עבורנו.
את התובנה הזו קיבלתי בשלב ממש מוקדם של חיי, ובזכות המודעות שפיתחתי אני יודעת לסנן את מה שנכון ומדוייק עבורי בכל שלב.
כל מורה מעניק את המיטב שלו, תמיד! יחד עם המיטב שלו, ועם הידע התיאורטי, מגיעה השקפת העולם האישית, החוויות וההתנסויות שהוא עובר, והרצון להעניק כמלוא השק לתלמידים. זה כל כך טבעי. גם אני עושה את זה. אבל הנה תובנה חשובה – למדו לקבל את מה שנכון עבורכם מתוך כל המידע שאתם רוכשים. בחנו היטב אילו כלים מדוייקים עבורכם, ואילו פחות. האם אתם מתרגשים מנושא מסויים או מכלי מסויים, לעומת כלים אחרים שפחות נוגעים בכם?
השתמשו רק במה שנכון עבורכם באותו שלב.
אני מכירה את התפיסה שאומרת – לכל מי שמגיע אלינו יש צורך אחר, והוא יתחבר לדברים אחרים. אז מה? זה לא אומר שאני צריכה לעשות משהו שלא מדוייק עבורי, רק בגלל האפשרות שמישהו אחר ירוויח מזה. אגב, לדעתי זה לעולם לא יעבוד. אם אני לא מחוברת לכלי או לתהליך מסויים אין סיכוי שאצליח לחבר אליו מישהו אחר.
 
יש לי אינספור דוגמאות לכך, אבל אתן לכם שתי דוגמאות מחיי.
את הספר "דרך האמן" של ג'וליה קמרון קיבלתי במתנה לפני שנים משרון קורן האהובה. יש בו 12 שלבים של חיבור ליצירתיות ולתשוקה, אבל אני בחרתי מתוכו רק כלי אחד – כתיבת בוקר אינטואיטיבית. זה מה שהתאים עבורי, וזו הסיבה שהתמדתי בזה שנים רבות בקלות ובהנאה.
 
דוגמה נוספת היא מעולם ה-Human Design. החיבור שלי לעיצוב האנושי כבר ברור לכל מי שעוקב אחרי, אבל עדיין משהו בשפה הרגיש לי קצת מרוחק ולא מספיק נגיש, לי באופן אישי לא הייתה בעיה עם זה, אבל מצאתי את עצמי פעם ועוד פעם מלמדת אנשים שאני מלווה טרמינולוגיות חדשות שהם לא הכירו. כשהגעתי ללימודים העסקיים הבנתי שזו לא רק אני. יש שפה שונה לגמרי בה משתמשים בתחום העסקי. אפילו הגדרת הטיפוסים משתנה (למי שמבין: לא מדברים על גנרטורים, פרוג'קטורים וכו' אלא על 'בנאים, ו'יועצים', לא מדברים על מרכזים אלא על תיפקודים Functions, לא מדברים על ערוצים אלא על חוזקות, אין שערים אלא תכונות וכן הלאה).
 
כשאתם בוחרים את המורים הנכונים בזמן הנכון, למדו לבחור גם את הכלים המדוייקים ביותר עבורכם. זה שלב משמעותי מאד בחיבור הפנימי שלכם לתהליך ההתפתחות הרוחני, ובהשפעה שלכם בעולם.
 
⚜️ התמסרות ⚜️
העיקרון הזה כל כך חשוב, ובלעדיו לא באמת תמצאו את החיבור הרוחני שאותו אתם מחפשים. אני יכולה לומר לכם שכל פעם שהגעתי ללמוד משהו חדש "רוקנתי את הכוס" ואיפשרתי לעצמי לקבל את כל מה שיש, בלי שיפוטיות, בלי ציניות ובלי השוואה למה שאני מכירה ויודעת.
 
כל אחד מאיתנו מגיע עם ניסיון חיים, חוויות, תפיסות, אמונות, פחדים וכל מה שאספנו בדרך. אם ניתן לכל אלו להתערב בתהליך, נפספס בענק!
 
כשאני הגעתי ללימודי True Purpose ידעתי שאחד התהליכים העמוקים והמשמעותיים ביותר הוא החיבור למקור. זה משהו שמעולם לא ניסיתי לפני כן. ההיפך נכון. המיינד העקשן שלי לא הפסיק להציק לי, הציניות שבי הרימה את ראשה המכוער, והסקפטיות נכחה כמעט בכל אחד מהשלבים.
אבל אני ידעתי שהייתה בי קריאה אמיתית ללמוד, ומכיוון שכך עלי להניח בצד את כל הקולות שהפריעו לי.
 
כששיחררתי, קרו דברים מופלאים. היו לי חיבורים עוצמתיים ביותר ולמדתי על עצמי דברים שמעולם לפני כן לא הייתה לי גישה אליהם. התהליך הזה הוכיח לי שזה בסדר להתמסר ולשחרר, שלא אלך לאיבוד בדרך, שלא יקרה לי משהו לא טוב, ושאני באמת יכולה לסמוך על עצמי. זו, אגב, הייתה אחת התגליות הכי חשובות, שמלוות אותי עד היום ומאפשרות לי לצלול לעומק גם בעולם של העיצוב האנושי.
 
⚜️ חמלה ⚜️
ואחרונה חביבה היא החמלה. אם אתם נמצאים בתהליך התפתחות רוחנית, ומרגישים שהחיבור שלכם לעצמכם ולעולם עולה ומתחזק, קחו בחשבון שתמיד תמיד! יופיעו הקולות האחרים, אלו שדוחקים בכם להשוות את עצמכם לאנשים סביבכם, אלו שמזרזים אתכם לנוע יותר מהר, אלו שדורשים תוצאות…
התהליך הרוחני הנכון מתקיים בטיים זון שונה לגמרי. יש לו זמן משלו, קצב משלו, ואפילו מטרה משלו (שברוב המקרים לא ברורה לנו, אבל אנחנו מרגישים את הדחף לנוע).
כדי להיות מסוגלים להכיל את כל הטוב הזה, חשוב שנהיה בחמלה, שנפסיק להלקות את עצמנו על דברים שלא באמת תלויים רק בנו, שתמיד נפרגן לעצמנו על עצם הפתיחות והרצון שמגיע מבפנים להתקדם בחיים, שנקבל את הסיפורים שעיכבו אותנו כמו את הסיפורים שמקדמים אותנו מתוך הבנה שלשניהם יש תפקיד חשוב בהתפתחות שלנו, ושנדע לחמול על עצמנו גם בפעמים שלא "עמדנו בציפיות" של עצמנו או של אחרים.
 
חמלה היא כלי העבודה החשוב ביותר עבור כל מי שנמצא בתהליך התפתחותי – רגשי, פיזי, מנטלי או רוחני. בלי חמלה אין אהבה, ובלי אהבה אין שמחה, התרגשות, סיפוק, הצלחה…
 
⚜️
אז לסיכום חברים – אם אתם בתהליך התפתחות רוחני בחייכם (ואני מאמינה שרוב האנשים שקוראים את המאמר הזה נמצאים שם), היו קשובים לתיזמון הנכון, למורים המתאימים, לכלים שמשרתים אתכם, התמסרו לתהליך המדוייק עבורכם והיו בחמלה לעצמכם ולאחרים ובאהבה לכל מה שיגיע.
 
זו הדרך שלי.
אלו הכלים שלי.
שמחתי לשתף אותם איתכם.
תיהנו מהמסע חברים <3

מוזמנים לשתף:

מוזמנים ליצור איתי קשר