העיצוב האנושי הוא כלי לקבלת החלטות אותנטיות

357995923cb3dde6c325a0b8ef78e163

מטרתו של העיצוב האנושי היא להחזיר אותנו אל ההקשבה פנימה, אל היכולת להתמסר לתחושות ולידע של הגוף. כשהגוף מנווט אותנו, לא יכולות להיות טעויות. מי שיגרום לנו לסטות מהנתיב, להתבלבל, לפעול מתוך פחדים, אמונות והרגלים לא תומכים הוא המיינד.

כשמבינים את המשפט 'העיצוב האנושי הוא כלי לקבלת החלטות', מצליחים לפעול עם הידע ממקום נינוח ומקבל, ולא ממקום של לחץ והלקאה עצמית. אני אומרת את זה על ההתחלה, מכיוון שפגשתי לא מעט אנשים שהעיצוב האנושי הכניס אותם למקום של תסכול, מרירות, אכזבה או אפילו כעס. הם הרגישו שהם לא מספיק מדוייקים עם עצמם או עם הסביבה שלהם, חלקם ניסו לשכנע אנשים אחרים לחיות לפי העיצוב האנושי ונתקלו בקיר, ואחרים העמיקו בידע באופן אובססיבי, מתוך מחשבה שככל שהם יידעו יותר, כך הם יצליחו יותר.

זו טעות.

העיצוב האנושי הוא ידע כל כך עמוק ורחב, ונוגע בכל כך הרבה רבדים של החיים, שניתן ללמוד אותו 20 שנה ולא לחזור על אותו דבר פעמיים! כלומר, ידע הוא לא מה שיאפשר לכם לקבל החלטות מדוייקות ומתאימות עבורכם. הוא בהחלט חשוב ועוזר (לכן אני מפרסמת את המאמרים באתר הזה), אבל בסופו של דבר – או בתחילתו של דבר – העיצוב האנושי תמיד חוזר אל הבסיס. ומי שלא "מבין" בגוף שלו, בחוויות שלו, ביומיום שלו את הבסיס – סתם מעמיס על עצמו עוד ועוד ידע מיותר.

הבסיס של עיצוב האנושי הוא: אסטרטגיה וסמכות.

עד היום עסקנו באסטרטגיה, שנגזרת מהשדות האנרגטיים השונים.

למדנו שהגנרטורים-בנאים הקלאסיים והמהירים אמורים להמתין להגיב כדי לחוות סיפוק,

הפרוג'קטורים-יועצים אמורים להמתין להזמנה אישית מכבדת כדי לחוות הצלחה,

המניפסטורים-יזמים אמורים להמתין להשראה ולפעול מתוכה כדי לחוות שלווה

והרפלקטורים-מעריכים אמורים להמתין 28 יום כדי לדגום את כל המנדלה כדי להיות מופתעים לטובה ולהתענג על התוצאות.

היום אני מבקשת להתחיל לגעת בנושא שהוא אולי מהות הגאונות של העיצוב האנושי – סמכות פנימית Inner Authority.

כדי להסביר במה מדובר, אזכיר לכם את המשפט 'המיינד הוא לא הסמכות לקבלת החלטות', עליו כבר דיברנו. זוכרים שאנחנו ישויות בינאריות? המיינד לא מחובר לג'י.פי.אס שיש בכל תא ותא בגופנו, ולכן לא מכיר את נתיב הנסיעה. כל מה שיש לנו במיינד הוא מידע שקלטנו מבחוץ, והוא פועל באופן שמתבסס תמיד רק על המוכר והידוע. מי שמכיר את הנתיב הוא הגוף, שמדבר איתנו בתחושות והרגשות, ולא במילים.

הסמכות הפנימית היא הדרך של הגוף שלנו "לדבר" איתנו.

וכשאנחנו מבינים את השפה, אנחנו יכולים להתחיל להתרווח בגופנו, לסמוך על עצמנו וליהנות מהנסיעה בנתיב חיינו.

בעיצוב האנושי קיימות מספר שפות, מספר סמכויות. לכל אחד סמכות שונה בהתאם לעיצוב הייחודי שלו.

בגרף המצורף אתם יכולים לראות את סוגי הסמכויות השונות, ואת החלוקה ביניהם. בשלב זה רק אסביר את הגרף, והחל מהשבוע הבא נעמיק בכל סמכות וסמכות, נלמד ונתרגל אותה.

בהירות רגשית (Solar Plexus) – זוהי הסמכות הדומיננטית, שיושבת במרכז הסולר פלקסוס – מרכז הרגש. יש הבדל בין בנאים קלאסיים ומהירים עם הסמכות הזו, לבין יועצים עם הסמכות הזו או אפילו יזמים עם סמכות רגשית. כל אחד מהטיפוסים יפעל באופן קצת שונה, אבל ככלל – הסמכות הרגשית פועלת כמו גל וכל הזמן משתנה, לכן חשוב לאנשים עם הסמכות הזו לא לקבל החלטה ספונטנית, ברגע. וזוהי כמובן אחת הטעויות שהם עושים כשהם נכנעים לקצב המהיר של החיים. אני מכירה את הסמכות הזו היטב, מכיוון שהיא גם הסמכות שלי.

סמכות סקרלית (Sacral) – הסמכות הזו קיימת רק אצל בנאים קלאסיים ומהירים, ומאפיינת את הטיפוס הזה בלבד. היא עוסקת בתחושת הבטן Gut Response.

סמכות ספלינית (Splenic)אינטואיציה כסמכות רלוונטית רק לכ-10% מהאנושות. למרות המשפט "אין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני" שכולנו מתנהלים על פיה, זה נכון למיעוט יחסי של אנשים.

סמכות אגו (Ego) – אנשים שאמורים לפעול מתוך הרצון הפנימי, ונתקלים לא פעם בהתנגדות שנובעת מחינוך או מהלקאה עצמית.

סמכות סלף, None (Self Projected) – אנשים שפועלים דרך הקשבה למה שהם אומרים. אני מכנה את זה 'סמכות מהדהדת'. הם חייבים להיות בסביבה שבה הם יכולים לשתף כדי לשמוע את עצמם מדברים ולהרגיש בגוף את מה שנכון עבורם.

נעמיק בסמכויות במאמרים הבאים, ובינתיים אשמח שתשתפו אותי – מה הסמכות הפנימית שלכם? איך אתם חווים אותה בהתנהלות העסקית שלכם?

מוזמנים לשתף:

מוזמנים ליצור איתי קשר