ברוכים הבאים לעולמם של האנשים האינטואיטיביים

intuition

אנחנו ממשיכים את סקירת הסמכויות, והגענו לסמכות השלישית – הספלין, מרכז האינסטינקטים והאינטואיציה. בעולם העיצוב האנושי לעסקים הספלין נקרא "אינסטינקט ההישרדות" Survival Instinct. הסמכות הזו קיימת אצל 10% מהאנשים בלבד, וניתן למצוא אותה אצל פרוג'קטורים-יועצים ואצל מניפסטורים-יזמים.

רק כדי לעשות סדר – אם הסולר פלקסוס (מרכז הרגש) לא מוגדר, ואם הסקרל (אנרגיה) לא מוגדר, והספלין מוגדר – זוהי הסמכות שלכם.

מהי בכלל אינטואיציה?

הנה ההסבר של ויקיפדיה:

אִינְטוּאִיצְיָה היא היכולת לקבל ולפענח מסרים תוך-אישיים ללא חשיבה רצונית. מה שמאפיין את הידיעה האינטואיטיבית זו העובדה, שהיא נוצרת במהירות רבה, ושהיא מופיעה בפתאומיות. למרות זאת, הפתרון האינטואיטיבי אינו נוצר תמיד באופן מיידי. אדם האוחז בתובנה אינטואיטיבית, אינו יכול להסביר בשלמות מדוע הוא נוקט בעמדה זו.

אנחנו גדלים לעולם שמפזר ללא אחריות מסרים מטעים. משפטים כמו: 'אין הזדמנות שניה לרושם ראשוני', 'התשובה הראשונה היא התשובה הנכונה' ודומיהם גורמים לכל האנשים שאינם אינטואיטיביים בעיצובם (כלומר 90% מהאנושות!) לחשוב שמשהו אצלם לא בסדר.

בעיצוב האנושי הספלין מייצג את מרכז המודעות האינטואיטיבית, והוא מרכז בתוכו את השערים של כל הפחדים. לכל אחד מהשערים כמובן יש ניואנסים, אבל לא ניכנס לזה עכשיו. בהמשך אעלה מאמר עומק על המרכז הנפלא הזה. כרגע אנחנו חוקרים אותו רק מהמקום שלו כסמכות פנימית עבור 10% מהאנשים.

אז בואו נבהיר כמה דברים:

  1. מרכז האינסטינקטים והאינטואיציה (הספלין) בהחלט יכול להיות צבוע גם אצל אנשים רגשיים וסקרליים, אבל הוא לא יהיה הסמכות שלהם! הוא פשוט ייתן להם חיבור עמוק לכאן ועכשיו, למודעות אינסטינקטיבית. כל שאר האנשים שאצלם המרכז הזה לא צבוע צריכים לשים לב טוב טוב לא לקבל החלטות אינטואיטיביות.
  2. אנשים עם סמכות ספלינית חייבים לחדד את יכולת המודעות שלהם Awareness, כדי לקבל את ההחלטות הטובות ביותר עבורם ברגע נתון. אחד המורים שאני אוהבת להקשיב להם מתאר את הסמכות הזו כאילו יש בכל תא ותא את כל החושים. כמו משב רוח עדין של ידיעה שעובר ולעולם לא יחזור.
  3. חד הפעמיות של הסמכות הזו, העדינות שלה, גורמת לאנשים רבים עם סמכות ספלינית להתנתק מהאינטואיציה שלהם ולקבל החלטות מהמיינד. האמת שזה הכי קל ופשוט. המיינד תמיד עומד לרשותנו, והוא כל כך שמח להטעות אותנו, לבטל את האינטואיציה, לדרוש הסברים הגיוניים, ניתוחים מעמיקים שיסבירו למה בחרנו את מה שבחרנו. אבל זכרו – למיינד אין בכלל גישה לדיזיין, לידע העמוק של הגוף. הוא לעולם לא יוכל להבין, לנתח, להסביר למה אנחנו מרגישים משהו. ומכיוון שהוא לא מסוגל להסביר את זה – הוא נוטה לבטל את זה.
  4. 'ידעתי שזה יקרה', 'הייתה לי תחושה', 'הייתי צריכה לסמוך על עצמי יותר' – משפטים שאני שומעת מאנשים עם סמכות ספלינית. כי הם באמת ידעו. באמת! הגוף שלהם דיבר אליהם, הזהיר אותם, עורר אותם לשים לב, אבל הם לא סמכו על זה. 'שטויות' הם חושבים. אני אסתדר. זה סתם פחד. יהיה בסדר… וקורה מה שקורה.
  5. אז יועצים יקרים – כשאתם מקבלים הזמנה מכבדת, האם אתם יודעים עוד לפני שסיימו להזמין אתכם מה עומד לקרות? האם הגוף שלכם 'רוקד' לקראת התשובה, או מתריע? סמכו על הסמכות האינטואיטיבית שלכם שיודעת לכוון אתכם לאילו הזמנות להיענות ואילו הזמנות לדחות.
  6. ויזמים יקרים – אצלכם זה כל כך משמעותי! כי אתם פועלים מתוך הסמכות שלכם, וכשהספלין מאותת – GO! פשוט צאו לדרך. כמובן שתמיד מומלץ שתיידעו, כדי שלא תחוו כעס או הפרעות, אבל סמכו על הגוף שלכם שיודע מתי הזמן הנכון שלכם ליזום.

מוזמנים לצפות בוידאו הקצר של ג'ון מרטין שהוא עצמו יועץ (פרוג'קטור) ספליני, שמתאר כל כך יפה את ההקשבה המודעת הנדרשת מאנשים עם הסמכות הזו

איך זה מרגיש להיות כל כך מחוברים לאינטואיציה? מה החוויה מול העולם? איך המיינד שלכם משחרר (או לא)?

מוזמנים לשתף:

מוזמנים ליצור איתי קשר