בואו נדבר על האגו

סמכות לב אגו

כמה אסוציאציות יש למילה הזו, אגו. רובן, בתרבות שלנו, פחות מפרגנות. אנחנו מכירים את המילה 'אגואיסט', 'אגוצנטרי' ומילים נוספות שמתארות בדרך כלל אנשים שאינם מתחשבים באחרים, לעיתים דורסניים. אף אחד לא רוצה להיות במקום הזה. אבל העיצוב האנושי מתייחס אל האגו באופן שונה לחלוטין.

מרכז האגו הוא מרכז השבט, הוא המקום שבו אנחנו חיים את השפע בחיינו, המקום שיודע להעריך את מה שיש לנו, והוא המקום גם של הערך העצמי. זה נכון שחלק גדול מהאנושות בא לעבור שיעור בתחום הזה, כי המרכז לא צבוע במפה. אבל האמת היא שגם אנשים שהמרכז הזה מוגדר אצלם, לא תמיד מודעים ליכולות שלהם (במיוחד אם אינם חיים מתוך אסטרטגיה וסמכות).

והנה מביא לנו העיצוב האנושי את הסמכות הרביעית בהיררכיה: סמכות אגו.

אם הסולר פלקסוס (רגש) לא צבוע

אם הסקרל (תחושת בטן) לא צבוע

אם הספלין (אינטואיציה) לא צבוע

הבא בתור הוא מרכז לב-אגו, סמכות שיש למעט מאד אנשים (כ-2.5% מהאנושות בלבד).

גם את הסמכות הזו תמצאו רק אצל פרוג'קטורים-יועצים או מניפסטורים-יזמים.

שוב, אני מדגישה – בהחלט ייתכן שמרכז לב-אגו במפה שלכם צבוע (זה המשולש הקטן שמופיע באיור ליד המעויין הצהוב), אבל אם אחד המרכזים שציינתי למעלה מוגדר אצלכם במפה – הם יהיו הסמכויות שלכם, ואתם פשוט תהיו אנשים עם מרכז לב-אגו מוגדר. נדבר בהרחבה על המרכז הזה בהמשך, כשנעסוק במרכזים. כרגע אנחנו בוחנים אותו רק מהזווית של הסמכות הפנימית.

אז מה זה אומר להיות עם סמכות אגו?

מבחינת ה-BG5, שזהו הידע בו אני מתמחה, המקום הזה נקרא Will Power, כח רצון. כלומר – אנשים שהלב-אגו שלהם מוגדר הם אנשים עם כח רצון רציף, שיכול לשרת אותם בקבלת החלטות מתוך מה שהם רוצים.

ואנשים שזוהי הסמכות שלהם הם אנשים שכשהם אמורים לקבל החלטה, אמורים לשאול את עצמם:

מה אני באמת רוצה?

מה ייצא לי מזה?

ועבורם אלו שאלות מכוונות, מהותיות, חיוניות וממש מדייקות. אם הם לא שואלים את השאלות האלו, ולא מרגישים שבאמת ייצא להם משהו מההצעה, ההזמנה, הפעולה אליה נקראו – הם אמורים לסרב.

גם כאן, כמו בשאר המרכזים, נדרשת התבוננות פנימית ותשומת לב עמוקה, כדי לא לתת למיינד, למחשבות, להחליט. אני מכירה כמה אנשים עם סמכות כזו, ויכולה להעיד על הנוכחות העוצמתית שלהם, כאשר הסמכות הפנימית של הלב-אגו מכוונת אותם לפעול לפי הרצון האותנטי.

ואם את או אתה שכאן נהנה מסמכות לב-אגו, אשמח לקרוא גם על החוויה שלך.

מוזמנים לשתף:

מוזמנים ליצור איתי קשר